جزیره شیدور

بسیاری از طبیعت گرها و کسانی که دوست دارند گوشه کنارهای جدید دنیای طبیعی اطراف خودشون رو پیدا کنند، خبر از بخش بزرگ و هیجان انگیز ایران ندارند. در جنوب ایران، روی آب های آبی خلیج فارس تعداد زیادی جزیره وجود دارد که هر کدام خصوصیات و زیبایی های خاص خود را دارا هستند. تا به امروز بیش از همه، جزیره های کیش و قشم مورد توجه قرار گرفتند؛ درصورتی که این ها فقط 2 جزیره از این مجموعه جزایر هستند.

اگه بخواهیم دنبال مکانهایی بگردیم که دست بسیاری از مخرب های محیط زیست هنوز بهشان نرسیده، طبیعت های دست نخورده و هیجان انگیز… میتوانیم با «جزیره شیدور» شروع کنیم.

جزیره شیدور

«جزیره شیدور» یک نمونه از مناطق بکر ایران است که بجز ماهی گیرهای جزیره لاوان که از خطر توفان به این جزیره پناه می آورند، رفت و آمد دیگری در آنجا شکل نمی گیرد.

یکی از معروف ترین خصوصیات این منطقه داشتن مارهای بسیاریست که در سواحل این جزیره زندگی می کنند. تعداد زیاد مارهای سیاه جزیره شیدور باعث شده لقب «مارو» نیز به خود بگیرد.

جزیره شیدور

اگر سراغ این جزیره را از بومیان مناطق جنوب بگیرید حتما به اسم «بهشت پرندگان» می رسید. دلیلش هم پوشش گیاهی و امنیت این جزیره است که باعث ایجاد فضابی مناسب برای پرستوهای دریایی شده است.

جزیره شیدور

در حال حاضر این جزیره توسط اداره حفاظت محیط زیست بندر لنگه مدیریت می شود که اگر قصد سفر به آنجا را داشته باشید، می توانید با این اداره هماهنگی های لازم را انجام دهید. فقط حواستان باشد که فصل تخمریزی لاک پشت ها اجازه ورود هیچکس به جزیره داده نمی شود.

جزیره شیدور

عکسهای دیگری از طبیعت زیستی این جزیره را ببینید.

جزیره شیدور

جزیره شیدور

جزیره شیدور

جزیره شیدور

جزیره شیدور

جزیره شیدور

جزیره شیدور

جزیره شیدور

جزیره شیدور

جزیره شیدور

1 دیدگاه برای «جزیره شیدور»

  • ژانویه 20, 2017 در t 3:04 ق.ظ
    Permalink

    عاشق جزیره ام، مخصوصا ایرانیش، خیلی عالیه… اگر طریقه دسترسی به این منطقه رو میذاشنید عالی میشد،ممنونم باز هم

    پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *